Stránky: 1 188 374 561 735 736 737 738 739 740 741 747

BEATLES VEDOU ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH ROCKOVÝCH ALB

27. 9. 2002
Obrázek: BEATLES VEDOU ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH ROCKOVÝCH ALB

Čtyři alba skupiny BEATLES se objevila v první desítce nejlepších rockových desek podle čtenářů časopisu ROLLING STONE. Jejich album REVOLVER z roku 1965 dokonce celý žebříček vede. Přes 23.000 čtenářů hlasovalo v anketě o 100 nejlepších desek všech dob a zdá se, že Beatles, Nirvana a U2 jsou hudebními fanoušky hodnoceny nejvýše. Mezi klasická alba, která se do první desítky těsně nedostala, patří TEN od PEARL JAM, THE BENDS skupiny RADIOHEAD, THRILLER MICHAELA JACKSONA a DARK SIDE OF THE MOON od PINK FLOYD.
1. REVOLVER - THE BEATLES
2. NEVERMIND - NIRVANA
3. SGT PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND - THE BEATLES
4. THE JOSHUA TREE - U2
5. THE WHITE ALBUM - THE BEATLES
6. ABBEY ROAD - THE BEATLES
7. APPETITE FOR DESTRUCTION - GUNS N' ROSES
8. OK COMPUTER - RADIOHEAD
9. LED ZEPPELIN - LED ZEPPELIN
10. ACHTUNG BABY - U2.

---

ELVIS SCIENTOLOGEM?

27. 9. 2002
Obrázek: ELVIS SCIENTOLOGEM?

Vdova po ELVISU PRESLEYM - PRISCILLA PRESLEYOVÁ (57) - tvrdí, že pokud by "Král" dnes žil, byl by Scientologem. Stejně jako její dcera LISA MARIE, je i Priscilla dlouholetou členkou této kontroverzní náboženské sekty. Bývalá hvězda seriálu DALLAS je přesvědčena, že scientologická víra by Elvisovi "hodně pomohla" s jeho závislostí na lécích. Priscilla k tomu říká: "Přála bych si, aby se za svého života se scientologií seznámil."

---

SIR PAUL VYSTOUPÍ V ČÍNĚ

26. 9. 2002
Obrázek: SIR PAUL VYSTOUPÍ V ČÍNĚ

SIR PAUL MCCARTNEY chystá v Pekingu na náměstí Tiananmen historické vystoupení pro 500.000 fanoušků. Bývalý člen skupiny BEATLES se tak stane jedním z prvních západních umělců, kteří v této zemi na Dálném Východě vystoupili, a o několik měsíců tak předčí své rivaly ze skupiny ROLLING STONES. Paul je momentálně na turné v Americe, mezitím se však pro jeho vystoupení v čínské metropoli Pekingu domlouvají poslední podrobnosti. Krom toho chystá Paul vystoupení na Rudém náměstí v Moskvě. Množství diváků, kteří se přijdou na jeho novoroční koncerty podívat, by se mohlo vyšplhat až k miliónu. Čínské náměstí Tiananmen proslulo brutálním masakrem pokojné demonstrace v roce 1989. V Číně před tím vystoupili francouzský hudebník JEAN MICHEL JARRE v roce 1982 a britská skupina WHAM! v roce 1985. MADONNĚ byl koncert v roce 1993 zakázán, protože byla shledána příliš vyzývavou. Rolling Stones se na koncert do Číny chystají na jaře příštího roku (2003).

---

COBAINOVY DENÍKY V LISTOPADU NA PULTECH

26. 9. 2002
Obrázek: COBAINOVY DENÍKY V LISTOPADU NA PULTECH

Dlouho očekávané zveřejnění osobních záznamů frontmana skupiny NIRVANA, KURTA COBAINA, se konečně uskuteční v listopadu letošního roku (2002). Po jednáních s vdovou po Cobainovi, zpěvačkou COURTNEY LOVE, zakoupila práva divize vydavatelství PENGUIN za 4,2 miliónu dolarů. Záznamy se nalezly poté, co zpěvák v roce 1994 spáchal sebevraždu. Hvězda zaplnila tucty poznámkových bloků texty, malůvkami, plány s kapelou Nirvana a úvahami o slávě, stavu hudební scény a o lidech, kteří kupovali a prodávali jeho hudbu. Podle zdroje z vydavatelství Penguin jde o velmi osobní záznamy a ryzí portrét umělce obrovského vlivu. "Jsou chápavé, provokativní, dojemné i vtipné a odhalují, že šlo o člověka velmi bystrého a uvědomělého," uvádí vydavatel.

---

LENNONŮV ASISTENT NOSIL LENNONOVY ŠATY

26. 9. 2002

Osobní asistent JOHNA LENNONA se po umělcově smrti oblékal do jeho šatů a "stavěl se s nimi na odiv" před jeho vdovou YOKO ONO (69). Takové tvrzení si vyslechl soud na Manhattanu. V hořkém útoku proti FREDERICKOVI SEAMANOVI Ono uvedla, že asistenta propustila rok po Lennonově zavraždění (1980), kdy ho přistihla v manželových šatech a zjistila, že platí poplatky z jejích účtů.

---

HENDRIXOVA KYTARA PRODÁNA ZA NIŽŠÍ CENU, NEŽ SE ČEKALO

26. 9. 2002
Obrázek: HENDRIXOVA KYTARA PRODÁNA ZA NIŽŠÍ CENU, NEŽ SE ČEKALO

Kytara, kterou kdysi podpálil JIMI HENDRIX na jevišti, nedosáhla během úterní (24. 9. 2002) aukce v Londýně očekávané prodejní ceny. Kytaru FENDER STRATOCASTER SUNBURST, kterou Hendrix daroval FRANKU ZAPPOVI, měla podle očekávání vynést alespoň 510.000 dolarů. Nejvyšší učiněná nabídka však byla "pouhých" 450.000 dolarů, což vyvolalo u Zappova syna DWEEZILA pochyby, zda sumu přijmout či ne. Hendrix hudební nástroj podpálil v londýnské ASTORII v roce 1967 a znovu pak následujícího roku na festivalu v Miami. Zappa starší, který byl tehdy na festivalu také, si kytaru pak nechal opravit a hrál na ni na svém albu ZOOT ALLURES z roku 1976. Nakonec ji přenechal svému synovi. Zappa ml. považuje nástroj za velmi inspirativní a s jedinečnou historií - nástroj, jaký už podle něj nikdo víc nevytvoří.

---

MÁLO ZNÁMÉ NAHRÁVKY NIRVANY VYJDOU PŘED VÁNOCI

25. 9. 2002
Obrázek: MÁLO ZNÁMÉ NAHRÁVKY NIRVANY VYJDOU PŘED VÁNOCI

COURTNEY LOVE se o letošních Vánocích (2002) chystá vydat sbírku málo známých písní kapely NIRVANA. Vdova po KURTU COBAINOVI tvrdí, že uzavřela spor o "spoustu peněz" se zbývajícími členy Nirvany, s nimiž se kvůli vlastnictví Cobeinova hudebního materiálu soudila. Někdejší baskytarista skupiny KRIST NOVOSELIC však už stačil fanoušky varovat, že nemají čekat nic závratného, zvláště pak od skladby YOU KNOW YOU'RE RIGHT, kterou Love vychvaluje nejvíce. Novoselicovi je z celé té reklamy trochu nevolno. "Jen tu desku vydejte a nechte lidi, a? si udělají vlastní názor," uvedl. Courtneyino tvrzení, že píseň je tak dobrá, že může posluchače spasit, je podle něj naprostý nesmysl.

---

NEJSTARŠÍ LENNONŮV SYN VYMĚNIL HUDBU ZA JÍDLO

25. 9. 2002

Nejstarší LENNONŮV syn JULIAN (39) je tak rozčarovaný z hudebního showbyznysu v Británii, že odtud raději odešel, aby pracoval jako kuchař na španělském ostrově Mallorka. Syn z Lennonova prvního manželství s manželkou CYNTHIÍ, si na jednom z Baleárských ostrovů zařídil s přítelkyní LUCY domov. Julian, který údajně inspiroval BEATLES hit HEY JUDE, byl natolik frustrován současným stavem britských hitparád, že se rozhodl emigrovat. "Dnes už to není otázka talentu, ale reklamního triku a marketingu. Rozhodují dívčí a chlapecké skupiny, nikoli nadání," postěžoval si. Teď, když tento podivný kolotoč opustil, cítí se prý mnohem šťastnější.

---

STING PRODÁVÁ HUDBU DO REKLAMY

25. 9. 2002
Obrázek: STING PRODÁVÁ HUDBU DO REKLAMY

STING se chopil příležitosti nechat svou hudbu zaznít v reklamě, nebo? to jeho skladbám přináší větší šanci umístit se v hitparádě. Zpěvák, jehož nové album TESTIFY by mělo vyjít v listopadu (2002), přiznává, že v pozici 51-letého muzikanta hraje mezi mladšími mainstreamovými umělci v rozhlase a televizi druhé housle. Vděčně proto přijal nedávnou nabídku automobilového výrobce TOYOTA, který chce použít jeho singl z právě vycházejícího CD - a to i přes to, že se Sting aktivně účastní ekologických kampaní. "Toyota mě požádala, zda by mohla použít CAN'T STOP LOVING YOU a já řekl 'Jistě.' V mém věku a v době, kdy mě MTV už vůbec nehraje, by bylo bláhové odmítnout," uvedl Sting.

---

KEITH RICHARDS CHCE MÍT KLID OD TURISTŮ

25. 9. 2002
Obrázek: KEITH RICHARDS CHCE MÍT KLID OD TURISTŮ

KEITH RICHARDS ze skupiny ROLLING STONES chce mít na stáří klid a zažádal proto úřady o přesunutí veřejné stezky, která vede kolem jeho domu. Požádal místní zastupitelstvo, aby cestu od jeho domu REDLANDS HOUSE v západním Sussexu, kde žije od roku 1966, vedla jinudy. Kytarista je momentálně s Rolling Stones na turné v Severní Americe, ještě než odjel, pokusil se dát věci do pohybu. Stezka je veřejná, přestože kříží jeho pozemek a vede asi jen 10 metrů od jeho domu. Místní projektanti však tvrdí, že cesta musí zůstat tam, kde je. Radní se nyní rozhodují, zda budou Richardsovu žádost příští měsíc (10/2002) na schůzi projednávat. O Redland House se ovšem zdaleka nemluví poprvé - v roce 1967 zde byli MICK JAGGER a šest jeho dalších hostů zatčeni kvůli podezření z držení drog. MARIANNE FAITHFULLOVÁ odtud údajně jednou odcházela z večírku pouze kožešinovém přehozu na postel.

---
Stránky: 1 188 374 561 735 736 737 738 739 740 741 747