Stránky: 1 190 379 567 748 749 750 751 752 753 754 756

COBAINŮV DŮM ZA 40 MILIÓNŮ DOLARŮ

13. 9. 2002

Nabídky na koupi domu, kde strávil KURT COBAIN část svého dětství, dosáhly výše 40 miliónů dolarů - prodejci však tvrdí, že nabídky nejsou seriózní. Cobainův dům ve Washingtonu je na prodej na internetové stránce WWW.EBAY.COM, kam nabídku umístili stávající majitelé ED a JENNIFER McKEEOVI minulý čtvrtek. Nejvyšší seriózní nabídka podle nich dosud činí 210.000 dolarů. Převážná část domu, včetně Cobainova pokoje se od dob, kdy tu hvězda žila, prakticky nezměnila a bude tedy potřebovat trochu zrenovovat. Cobain se 8. 4. 1994 ve věku 27 let v Seattlu zastřelil.

---

BONO ZPÍVÁ SINATRU

13. 9. 2002
Obrázek: BONO ZPÍVÁ SINATRU

BONO by mohl začít plánovat změnu ve svém hudebním směru. Frontman skupiny U2 nahrál totiž cover verzi klasického hitu FRANKA SINATRY - THAT'S THE LIFE k soundtracku nového snímku NEILA JORDANA, THE GOOD THIEF. Soundtrack bude také obsahovat A THOUSAND KISSES DEEP od LEONARDA COHENA.

---

RUSSEL VYRAZÍ NA TURNÉ S THE PRETENDERS

13. 9. 2002

Herec RUSSELL CROWE se jako muzikant dočkal nenadálého úspěchu - jeho kapela byla totiž pozvána na turné s rockovými veterány THE PRETENDERS. Ti se nedávno zapsali u stejné společnosti jako Croweova 30 ODD FOOT OF GRUNTS, se v lednu a únoru příštího roku (2003) chystají na turné po Severní Americe. Čelní představitelka skupiny CHRISSIE HYNDEOVÁ je údajně tak velkou fanynkou GLADIÁTOROVI muziky, že trvala na tom, aby je držitel Oscara s kapelou na turné doprovodil.

---

KELLY PUSTILA FILMOVOU ROLI

13. 9. 2002
Obrázek: KELLY PUSTILA FILMOVOU ROLI

Hvězda reality show a novopečená zpěvačka KELLY OSBOURNEOVÁ se vzdala svého filmového debutu. Kelly se měla společně s ANNETTE BENINGOVOU představit v remaku snímku FREAKY FRIDAY z roku 1976, o vztahu matky a dcery. Kelly měla ztvárnit nejlepší kamarádku hlavní hrdinky, herečky LINDSAY LOHANOVÉ, jejíž roli proslavila JODIE FOSTEROVÁ. Osbourneová měla také přispět alespoň jednou písní k filmovému soundtracku. Nyní podle WWW.HOLLYWOODREPORTER.COM od projektu z osobních důvodů ustoupila a nahradí ji CHRISTINA VIDALOVÁ. Kelly tak učinila poté, co u její matky lékaři zjistili rakovinu.

---

COURTNEY ZÁVISLÁ NA PRÁŠKÁCH?

13. 9. 2002

COURTNEY LOVE necítila při natáčení svého nového snímku TRAPPED žádnou bolest, nebo? během natáčení spolykala tuny prášků. Vdova po KURTU COBAINOVI ze skupiny NIRVANA se o přední role ve filmu dělí s KEVINEM BACONEM a CHARLIZE THERONOVOU. Podle amerického plátku STAR však hvězda pravidelně posílá jednoho ze svých asistentů do lékárny nedaleko kanadského Vancouveru, kde se snímek natáčí, aby jí přinesl prášky na uklidnění a analgetika. Během čtyřdenního natáčení jí místní obecný lékař předepsal čtyři recepty. Jednalo se údajně o 100 XANAX, PERCODAN a PERCOCET, které jsou podle odborníků silně návykové. Podle mluvčího zpěvačky to však mělo své opodstatnění. Courtney, kdysi závislá na heroinu, totiž během natáčení potratila a léky proto skutečně potřebovala.

---

OSLAVY K POCTĚ BLUESOVÉHO VELIKÁNA HOOKERA

12. 9. 2002

Třicet ztracených písní bluesového velikána JOHNA LEE HOOKERA má vyjít příští léto (2003) současně se vzpomínkovým programem a koncertem k třetímu výročí od uplynutí jeho smrti. Poklad s nevydanými Hookerovými nahrávkami objevil jeho správce majetku EUGENE STURATOWICZ a nyní chystá spolupráci s bluesmanovými přáteli včetně zakladatele skupiny FLEETWOOD MAC, PETERA GREENA, a SANTANY, kteří mají přidat své hlasy na konečné album duetů, nazvané END OF THE WORLD BLUES. V kolekci se objeví také Hookerovy nevydané spirituály a dojemný duet s dcerou ZAKIYOU. Ke Sturatowiczovým plánům patří také založení vzdělávací nadace a nočního klubu v San Franciscu. Hooker zemřel v roce 2000. K jeho poctě vznikl také snímek v režii MARTINA SCORSESEHO.

---

HVĚZDY VZPOMÍNAJÍ NA 11. 9.

12. 9. 2002

BONO, PAUL McCARTNEY a STING umístili na pamětní webovou stránku SEPTEMBER11TH.COM své vzpomínky na loňské 11. září 2001. McCartney píše: "Protože letiště bylo tehdy uzavřeno, zůstal jsem v New Yorku týden po útoku a mohl tak být svědkem neuvěřitelného hrdinství, kterého bylo město schopno, včetně hasičů a policistů. Odvaze, jakou ti chlapíci projevili, jsem se velmi obdivoval." Bono s odkazem na budoucnost dodává: "Domníváme se, že jediným patřičným pomníkem pro ty, kdo přišli 11. 9. o život, je vybudovat nejen bezpečnější, ale také spravedlivější svět, kde mají všichni právo na život." Sting, který byl tou dobou v italském Toskánsku a připravoval se na internetový koncert doma, nabídl své postřehy týkající se tragického dne samotného. Uvažoval také o tom, zda má v tak tragický den vůbec vystupovat.

---

OASIS MÍŘÍ OPĚT DO STUDIA

12. 9. 2002
Obrázek: OASIS MÍŘÍ OPĚT DO STUDIA

Kapela OASIS chce počátkem příštího roku (2003) začít pracovat na novém albu. Po protahovaném čekání na jejich album HEATHEN CHEMISTRY, které vyšlo v červenci (2002), se kytarista a hlavní skladatel NOEL GALLAGHER rozhodl začít pracovat na dalším, jakmile skupina uzavře své americké turné. Turné, původně plánované na listopad (2002), bylo posunuto na leden (2003), aby si starší z bratrů Gallagherů zajistil, že je na něj doprovodí skandinávští THE SOUNDTRACK TO OUR LIVES. Ti se stali pro Oasis nejlepšími přáteli. V listopadu (2002) se jim to však nehodilo a britští rockeři o jiný doprovod nestojí, proto turné odložili na leden.

---

COBAINŮV DŮM V PRODEJi NA INTERNETU

12. 9. 2002

Dům, kde prožil část svého dětství (mezi 11 -15 lety) KURT COBAIN, je na prodej na internetové stránce eBAY.com. ED a JENNIFER McKEEOVI, dvojice z Oregonu, která dům minulý měsíc koupila za 42.500 dolarů, věří, že si při novém prodeji přijde nejméně na 200.000 dolarů.

---

WILLIS: PRODÁVAT HENDRIXOVU KYTARU JE SMĚŠNÉ

12. 9. 2002

Bývalý člen kapely FRANKA ZAPPY Ike Willis kritizuje zpěvákova syna, který se rozhodl prodat kytaru, kterou Zappovi daroval přítel JIMI HENDRIX. DWEEZIL ZAPPA minulý měsíc (8/2002) prozradil, že chce dát kytaru do aukce. Jde o proslulou kytaru, kterou Hendrix v roce 1968 zadpálil na POP FESTIVALU v Miami. Pak nástroj daroval Dweezilovu otci, který ji opravil. Kytara by podle očekávání mohla 24. září 2002 při aukci v Londýně vynést až 600.000 dolarů a šlo by tak o nejdražší kytaru, jaká kdy byla prodána. Kytarista a doprovodný zpěvák Zappovy skupiny IKE WILLIS označil Dweezilovo rozhodnutí vydělat na kytaře peníze za "směšné." "Mělo by se na ni hrát, aby z ní něco měli také ostatní, ne aby ležela zavřená v kufru a prášilo se na ni," uvedl

---
Stránky: 1 190 379 567 748 749 750 751 752 753 754 756