Stránky: 1 192 384 575 752 753 754 755 756 757 758 766

SBÍRKA NEJVĚTŠÍCH HITŮ NIRVANY VYJDE V LISTOPADU

3. 10. 2002
Obrázek: SBÍRKA NEJVĚTŠÍCH HITŮ NIRVANY VYJDE V LISTOPADU

Legendární skupina NIRVANA po vleklých soudních sporech konečně vydává své album největších hitů. Její někdejší členové KRIST NOVOSELIC a DAVE GROHL vedli soudní tahanice s vdovou po zpěvákovi KURTU COBAINOVI, COURTNEY LOVE - nakonec se ale situace vyřešila ke spokojenosti všech. Sbírka vyjde 11. 11. 2002 a bude obsahovat také Cobainovu poslední skladbu, kterou natočil krátce před svou smrtí v roce 1994. Nese název YOU KNOW YOU'RE RIGHT.

---

RYAN ADAMS ODRÁŽÍ ÚTOK SPEARSOVÉ

3. 10. 2002
Obrázek: RYAN ADAMS ODRÁŽÍ ÚTOK SPEARSOVÉ

RYAN ADAMS napsal novou píseň nazvanou BOYS, která je údajně jeho odpovědí na stejnojmenný hit zpěvačky BRITNEY SPEARSOVÉ. Adams tvrdí, že má dost písní kritizujících moderní muže, v nichž jsou muži líčeni jako šovinistické kreatury. "Chtěl jsem napsat něco na jejich obranu. Existují také romantici, kteří nemyslí jenom na obrysy kalhotek a o ženách vůbec nemluví. Jenom proto, že Britney takového nemůže najít, neznamená, že za to mám být kritizován," uvedl Adams.

---

BOWIEHO NEWYORSKÝ MARATÓN

3. 10. 2002
Obrázek: BOWIEHO NEWYORSKÝ MARATÓN

DAVID BOWIE vystoupí tento měsíc (10/2002) v řadě menších klubů a divadel v New Yorku, který se stal jeho druhým domovem. Sérii koncertů nazval NEW YORK CITY MARATHON TOUR, protože půjde ve šlépějích každoročně pořádaného běhu. Akci Bowie zahájí příští týden (11. 10. 2002) v MUSIC HALL na Staten Islandu.

---

LIAM OPĚT ODEŠEL UPROSTŘED VYSTOUPENÍ

3. 10. 2002
Obrázek: LIAM OPĚT ODEŠEL UPROSTŘED VYSTOUPENÍ

LIAM GALLAGHER odešel během vystoupení OASIS v Japonsku z jeviště - pouhé dva týdny po tom, co totéž udělal při koncertě na Floridě. Zpěvák, který zkrátil své vystoupení 2. srpna 2002 ve Fort Lauderdale, protože ztratil hlas, a nechal koncert dokončit bratra NOELA - donutil svého staršího sourozence k témuž i předevčírem (1. 10. 2002) během koncertu v KOKUSAI CENTER ve Fukuoce. I tady odešel v půlce vystoupení, poté co zazpíval hity HINDU TIMES a MORNING GLORY. Jeden z fanoušků na internetové stránce NME.COM uvedl, že Liam na konci šesté písničky MORNING GLORY zapomněl slova a jakmile skončila, jednoduše odešel. Zbývajících osm písní zazpíval Noel a Liam se vrátil až na přídavek. Kapela žádné vysvětlení neposkytla, i když Liamovi údajně selhal hlas. Oasis mají dnes vystoupit v japonské Ósace a pak pokračovat ve svém světovém turné do Austrálie, kde budou koncertovat příští týden (8. 10. 2002). V listopadu (2002) zamíří do Evropy.

---

COURTNEY LOVE SE DOHODLA S GRAMOFIRMOU

2. 10. 2002
Obrázek: COURTNEY LOVE SE DOHODLA S GRAMOFIRMOU

COURTNEY LOVE urovnala soudní spor s nahrávací společností UNIVERSAL několik dní předtím, než se měl dostat k projednání. Podle uzavřené smlouvy budou šéfové Universal Music Group ochotni mávnout rukou nad budoucími nahrávkami zpěvačky. Na oplátku budou však Courtney a další správci dědictví jejího zesnulého manžela KURTA COBAINA muset dát společnosti Universal povolení k vydání nahrávek ze starých hitů NIRVANY. Vlastnictví některých dosud nevydaných nahrávek její skupiny HOLE přejde na Courtney Love a Universal odpíská restrikční opatření proti opakovanému nahrávání některých již vydaných písní skupiny Hole.

---

SPOR O TECHNOLOGII ZPOZDÍ VYDÁNÍ ALBA BON JOVI

2. 10. 2002
Obrázek: SPOR O TECHNOLOGII ZPOZDÍ VYDÁNÍ ALBA BON JOVI

Nové album skupiny BON JOVI možná v Americe nevyjde v plánovaném termínu kvůli sporu týkajícího se nové CD technologie, které se při jeho tvorbě využilo. Newyorská společnost DOWNLOADCARD INC. se soudí s UNIVERSAL MUSIC GROUP, aby jí zamezila ve využití toho, co nazývá patentovanou technologií balení, kterou Bon Jovi použili na svém albu BOUNCE. Pokud společnost uspěje, případ by mohl zbrzdit plánované vydání alba v Americe, které připadá na 8. října 2002. Technologie, která konzumentovi umožňuje získat přídavek on-line, je již v mezinárodní distribuci. Žaloba podaná minulý týden se odvolává na krádež obchodního tajemství. DownloadCard požaduje soudní zákaz komerční distribuce této technologie a minimální náhradu škody ve výši 750.000 dolarů. Pinem kódovaný systém na CD nabízí těm, kdo si Bounce zakoupí, předčasný přístup ke vstupenkám na světové turné Bon Jovi. Každá kopie alba má unikátní sériové číslo, které si musí konzumenti zaregistrovat na adrese BonJovi.com, aby získali k nabídce vstupenek přístup. Společnost DownloadCard, která na poplatcích od UMG loni vydělala 235.000 dolarů za vytvoření pinu pro RUSTED ROOT, MUSIQ, SHELBY LYNNE a další, tvrdí, že má technologii ve svém vlastnictví a že vnukla myšlenku k propagaci skupině Bon Jovi. Předběžné slyšení bylo stanoveno na čtvrtek 3. 10. 2002.

---

ELVISOVY DOMY NA PRODEJ

2. 10. 2002
Obrázek: ELVISOVY DOMY NA PRODEJ

Domy, které kdysi patřily ELVISU PRESLEYMU, jsou na prodej. Jeden z nich, v kalifornském Palm Springs, je nabízen za 2 milióny dolarů včetně nábytku a Elvisových memorabilií. Dům na svazích San Jacinto Mountains má pět ložnic, saunu a místnost s párou. Z obývacího pokoje s krbem a stropem jako v katedrále je výhled na plavecký bazén. Dům Presleymu patřil v době jeho smrti. Poté jej koupil jeden z jeho společníků. Následně ho prodal jednomu japonskému hoteliérovi, Elvisovu příznivci, kterému se však po loňských teroristických útocích do Ameriky létat nechce. Presley vlastnil také dům v Bel-Air v Kalifornii, který byl v roce 2000 kompletně přestavěn a nabídnut k prodeji za 12,5 miliónu dolarů. K domu patří tenisový kurt a umělecké studio.

---

MCCARTNEY NENECHÁ LET IT BE BÝT

1. 10. 2002
Obrázek: MCCARTNEY NENECHÁ LET IT BE BÝT

SIR PAUL McCARTNEY se rozhodl přepracovat album skupiny BEATLES - LET IT BE - s úplně novým obsazením. McCartney hodlá znovu vydat album v příštím roce (2003) bez původního nástrojového obsazení producentské legendy PHILA SPECTORA. Orchestrální party byly k původní nahrávce přidány postsynchronně ve studiu s požehnáním JOHNA LENNONA, přestože McCartney s tím tenkrát nesouhlasil.

---

ZPĚVÁK DROWNING POOL ZEMŘEL PŘIROZENOU SMRTÍ

1. 10. 2002

Zpěvák skupiny DROWNING POOL - DAVE WILLIAMS (30) - zemřel přirozeným způsobem. Potvrdila to toxikologická zpráva z pitvy a vyvrací tak zprávy o tom, že zpěvák zemřel na předávkování drogami. Zpěvák zemřel na kardiomyopatii, nemoc srdečního svalu. Zbytnělý sval zabránil volnému průchodu krve z jedné srdeční komory do druhé. Podle zprávy se v nose zemřelého nenašly žádné stopy kokainu a ani žádná jiná droga nebyla v těle zpěváka nalezena. Skupina Drowning Pool vystupovala na turné OZZYHO OSBOURNA, OZZFEST, a Williamsovo tělo bylo nalezeno v jejich autobusu 14. srpna 2002 ve Virginii. Veřejný pohřeb se konal 18. srpna 2002 v Texasu.

---

GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

30. 9. 2002
Obrázek: GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

SIR BOB GELDOF se soudí s tvůrci britského televizního pořadu I'M A CELEBRITY, GET ME OUT OF HERE! - tvrdí totiž, že s nápadem přišel on. S formátem původního pořadu SURVIVOR přišel Geldof společně s přítelem CHARLIEM PARSONSEM - a pro verzi se slavnými osobnostmi prý stanice ITV nikdy nezískala povolení. Jejich společnost CASTAWAY TELEVISION PRODUCTIONS LTD. proto podala žalobu pro porušení autorských práv. Žaloba prý v žádném případě neohrožuje charitativní rys programu.

---
Stránky: 1 192 384 575 752 753 754 755 756 757 758 766