Stránky: 1 193 386 578 757 758 759 760 761 762 763 770

GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

30. 9. 2002
Obrázek: GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

SIR BOB GELDOF se soudí s tvůrci britského televizního pořadu I'M A CELEBRITY, GET ME OUT OF HERE! - tvrdí totiž, že s nápadem přišel on. S formátem původního pořadu SURVIVOR přišel Geldof společně s přítelem CHARLIEM PARSONSEM - a pro verzi se slavnými osobnostmi prý stanice ITV nikdy nezískala povolení. Jejich společnost CASTAWAY TELEVISION PRODUCTIONS LTD. proto podala žalobu pro porušení autorských práv. Žaloba prý v žádném případě neohrožuje charitativní rys programu.

---

COBAINOVA PÍSEŇ NA ROZLOUČENOU

30. 9. 2002
Obrázek: COBAINOVA PÍSEŇ NA ROZLOUČENOU

Skladbu, která je považována za 'sebevražednou píseň' KURTA COBAINA (27) ze skupiny NIRVANA, si mohly minulé úterý (24. 9. 2002) stáhnout z internetu tisíce jeho fanoušků, ještě než tomu stačili udělat přítrž právníci. Text k písni YOU KNOW YOU'RE RIGHT, která zřejmě odkazuje na čelní představitelku skupiny THE HOLE a vdovu po Cobainovi, COURTNEY LOVE, je zřejmě posledním, co Cobain napsal předtím, než se 5. dubna 1994 střelil do hlavy. Slova písně jsou následující: "Už tě nikdy nebudu trápit, nikdy už to neslíbím, nikdy už tě neposlechnu, už nepromluvím ani slovo, vypadnu jednou provždy...". Píseň je již druhá po RIO DEMO SESSIONS, která minulý měsíc (8/2002) rovněž proklouzla na internet.

---

STEWARTA ZAŽALOVALI JEHO VLASTNÍ PRÁVNÍCI

30. 9. 2002
Obrázek: STEWARTA ZAŽALOVALI JEHO VLASTNÍ PRÁVNÍCI

RODA STEWARTA zažalovali jeho vlastní právníci. Stewart byl předvolán k soudu týmem advokátů, kteří jej obhajovali ve sporu s jeho bytovým návrhářem. Multimilionář jim totiž nezaplatil za jejich služby. Jednalo se o spor o 150.000 dolarů za práci, kterou odvedla na Stewartově domě v Anglii americká návrhářská firma.

---

NOEL ZAPLATIL PŘÍTELKYNI, ABY MLČELA

30. 9. 2002
Obrázek: NOEL ZAPLATIL PŘÍTELKYNI, ABY MLČELA

NOEL GALLAGHER ze skupiny OASIS zaplatil své bývalé přítelkyni SAŘE MACDONALDOVÉ 375.000 dolarů, aby si nechala podrobnosti o jejich vztahu pro sebe. Gallagher se tak chtěl ujistit, že blonďatá odbornice přes P.R. nepoběží hned do médií a zároveň, že si nebude žít špatně. Noel má za sebou rozvod s manželkou MEG MATTHEWSOVOU, který jej přišel na 6 miliónů dolarů. Pokud jde o Saru, velmi si prý s Noelem rozuměli, bohužel i jejich románek nakonec skončil. Jejich rozchod byl však přátelský a Noelovy peníze by měly Saru finančně zajistit do budoucna. Oba prý doufají, že jejich přátelství vydrží i nadále.

---

GNR VYRÁŽEJÍ NA TURNÉ

27. 9. 2002
Obrázek: GNR VYRÁŽEJÍ NA TURNÉ

GUNS N' ROSES byli nadšeni odezvou na jejich překvapivé představení při udílení cen MTV VIDEO MUSIC AWARDS. Skupina se chystá na severoamerické turné, které začíná 7. listopadu 2002 v kanadském Vancouveru. Guns n' Roses již několik koncertů odehráli letos v létě v Evropě a v Asii. Půjde o první turné skupiny po devíti letech. Zatím nebylo stanoveno pevné datum vydání jejich dlouho očekávaného comebackového alba CHINESE DEMOCRACY.

---

BEATLES VEDOU ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH ROCKOVÝCH ALB

27. 9. 2002
Obrázek: BEATLES VEDOU ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH ROCKOVÝCH ALB

Čtyři alba skupiny BEATLES se objevila v první desítce nejlepších rockových desek podle čtenářů časopisu ROLLING STONE. Jejich album REVOLVER z roku 1965 dokonce celý žebříček vede. Přes 23.000 čtenářů hlasovalo v anketě o 100 nejlepších desek všech dob a zdá se, že Beatles, Nirvana a U2 jsou hudebními fanoušky hodnoceny nejvýše. Mezi klasická alba, která se do první desítky těsně nedostala, patří TEN od PEARL JAM, THE BENDS skupiny RADIOHEAD, THRILLER MICHAELA JACKSONA a DARK SIDE OF THE MOON od PINK FLOYD.
1. REVOLVER - THE BEATLES
2. NEVERMIND - NIRVANA
3. SGT PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND - THE BEATLES
4. THE JOSHUA TREE - U2
5. THE WHITE ALBUM - THE BEATLES
6. ABBEY ROAD - THE BEATLES
7. APPETITE FOR DESTRUCTION - GUNS N' ROSES
8. OK COMPUTER - RADIOHEAD
9. LED ZEPPELIN - LED ZEPPELIN
10. ACHTUNG BABY - U2.

---

ELVIS SCIENTOLOGEM?

27. 9. 2002
Obrázek: ELVIS SCIENTOLOGEM?

Vdova po ELVISU PRESLEYM - PRISCILLA PRESLEYOVÁ (57) - tvrdí, že pokud by "Král" dnes žil, byl by Scientologem. Stejně jako její dcera LISA MARIE, je i Priscilla dlouholetou členkou této kontroverzní náboženské sekty. Bývalá hvězda seriálu DALLAS je přesvědčena, že scientologická víra by Elvisovi "hodně pomohla" s jeho závislostí na lécích. Priscilla k tomu říká: "Přála bych si, aby se za svého života se scientologií seznámil."

---

SIR PAUL VYSTOUPÍ V ČÍNĚ

26. 9. 2002
Obrázek: SIR PAUL VYSTOUPÍ V ČÍNĚ

SIR PAUL MCCARTNEY chystá v Pekingu na náměstí Tiananmen historické vystoupení pro 500.000 fanoušků. Bývalý člen skupiny BEATLES se tak stane jedním z prvních západních umělců, kteří v této zemi na Dálném Východě vystoupili, a o několik měsíců tak předčí své rivaly ze skupiny ROLLING STONES. Paul je momentálně na turné v Americe, mezitím se však pro jeho vystoupení v čínské metropoli Pekingu domlouvají poslední podrobnosti. Krom toho chystá Paul vystoupení na Rudém náměstí v Moskvě. Množství diváků, kteří se přijdou na jeho novoroční koncerty podívat, by se mohlo vyšplhat až k miliónu. Čínské náměstí Tiananmen proslulo brutálním masakrem pokojné demonstrace v roce 1989. V Číně před tím vystoupili francouzský hudebník JEAN MICHEL JARRE v roce 1982 a britská skupina WHAM! v roce 1985. MADONNĚ byl koncert v roce 1993 zakázán, protože byla shledána příliš vyzývavou. Rolling Stones se na koncert do Číny chystají na jaře příštího roku (2003).

---

COBAINOVY DENÍKY V LISTOPADU NA PULTECH

26. 9. 2002
Obrázek: COBAINOVY DENÍKY V LISTOPADU NA PULTECH

Dlouho očekávané zveřejnění osobních záznamů frontmana skupiny NIRVANA, KURTA COBAINA, se konečně uskuteční v listopadu letošního roku (2002). Po jednáních s vdovou po Cobainovi, zpěvačkou COURTNEY LOVE, zakoupila práva divize vydavatelství PENGUIN za 4,2 miliónu dolarů. Záznamy se nalezly poté, co zpěvák v roce 1994 spáchal sebevraždu. Hvězda zaplnila tucty poznámkových bloků texty, malůvkami, plány s kapelou Nirvana a úvahami o slávě, stavu hudební scény a o lidech, kteří kupovali a prodávali jeho hudbu. Podle zdroje z vydavatelství Penguin jde o velmi osobní záznamy a ryzí portrét umělce obrovského vlivu. "Jsou chápavé, provokativní, dojemné i vtipné a odhalují, že šlo o člověka velmi bystrého a uvědomělého," uvádí vydavatel.

---

LENNONŮV ASISTENT NOSIL LENNONOVY ŠATY

26. 9. 2002

Osobní asistent JOHNA LENNONA se po umělcově smrti oblékal do jeho šatů a "stavěl se s nimi na odiv" před jeho vdovou YOKO ONO (69). Takové tvrzení si vyslechl soud na Manhattanu. V hořkém útoku proti FREDERICKOVI SEAMANOVI Ono uvedla, že asistenta propustila rok po Lennonově zavraždění (1980), kdy ho přistihla v manželových šatech a zjistila, že platí poplatky z jejích účtů.

---
Stránky: 1 193 386 578 757 758 759 760 761 762 763 770